Obiekt

Tytuł: Stan bezpieczeństwa zdrowotnego pomieszczeń kuchennych w akademikach ; Stan bezpieczeństwa zdrowotnego pomieszczeń kuchennych w akademikach

Opis:

Materiał z wrocławskiej konferencji Studentów Nauk Technicznych i Ścisłych "Puzzel 2015" ; Życie studenckie jest okazją do zawierania nowych i ciekawych znajomości, które w większości przypadkach mogą przerodzić się w przyjacielskie relacje na całe lata. Spotkania towarzyskie studentów odbywają się w różnych miejscach użyteczności publicznej, na ogół tam gdzie panuje przyjazna i odprężająca atmosfera. Takimi miejscami są również wspólne pomieszczenia w akademikach, m.in. kuchnie. Dziennie z kuchni może korzystać nawet kilkadziesiąt studentów w poczuciu pewności bezpieczeństwa sanitarnego takich miejsc. Bardzo często jednak pośpiech, brak świadomości oraz pobieżne sprzątanie mogą przyczynić się do nieodpowiedniego stanu sanitarnego pomieszczeń kuchennych, a co za tym idzie mogą być przyczyną zatruć pokarmowych. Resztki jedzenia, niedokładnie umyte powierzchnie, sprzęt i urządzenia kuchenne mogą być idealnym środowiskiem dla rozwoju mikroorganizmów.Celem niniejszego projektu badawczego była ocena mikrobiologiczna pomieszczeń kuchennych w godzinach popołudniowych, szczególnie blatów kuchennych i ściennych kafli w jednym z wybranych wrocławskich akademików.

Typ zasobu:

materiały konferencyjne ; plakat konferencyjny

Identyfikator:

oai:repozytorium.uni.wroc.pl:64461

Język:

pol ; pol

Opis www:

Spotkania towarzyskie studentów odbywają si w różncyh miejscach użyteczności publicznej, na ogół tam gdzie panuje przyjazna i odprężająca atmosfera. Takimi miejscami są również wspólne pomnieszczenia w akademikach m. in. kuchnie. Bardzo częśto jednak pośpiech, bark świadomości oraz pobieżne sprzątanie mogą przyczynić sie do nieodpowiedniego stanu sanitarnego pomieszczeń kuchennych, a co za tym idzi mogą być przyczyną zatruć pokarmowych.

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2019-04-26

Data dodania obiektu:

2015-05-29

Liczba wyświetleń treści obiektu:

15

Liczba wyświetleń treści obiektu w formacie Bitmapa

1

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://repozytorium.uni.wroc.pl/publication/64449

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji