Object

Title: Stan bezpieczeństwa zdrowotnego pomieszczeń kuchennych w akademikach ; Stan bezpieczeństwa zdrowotnego pomieszczeń kuchennych w akademikach

Description:

Materiał z wrocławskiej konferencji Studentów Nauk Technicznych i Ścisłych "Puzzel 2015" ; Życie studenckie jest okazją do zawierania nowych i ciekawych znajomości, które w większości przypadkach mogą przerodzić się w przyjacielskie relacje na całe lata. Spotkania towarzyskie studentów odbywają się w różnych miejscach użyteczności publicznej, na ogół tam gdzie panuje przyjazna i odprężająca atmosfera. Takimi miejscami są również wspólne pomieszczenia w akademikach, m.in. kuchnie. Dziennie z kuchni może korzystać nawet kilkadziesiąt studentów w poczuciu pewności bezpieczeństwa sanitarnego takich miejsc. Bardzo często jednak pośpiech, brak świadomości oraz pobieżne sprzątanie mogą przyczynić się do nieodpowiedniego stanu sanitarnego pomieszczeń kuchennych, a co za tym idzie mogą być przyczyną zatruć pokarmowych. Resztki jedzenia, niedokładnie umyte powierzchnie, sprzęt i urządzenia kuchenne mogą być idealnym środowiskiem dla rozwoju mikroorganizmów.Celem niniejszego projektu badawczego była ocena mikrobiologiczna pomieszczeń kuchennych w godzinach popołudniowych, szczególnie blatów kuchennych i ściennych kafli w jednym z wybranych wrocławskich akademików.

Resource Type:

materiały konferencyjne ; plakat konferencyjny

Identifier:

oai:repozytorium.uni.wroc.pl:64461

Language:

pol ; pol

wwwDescription:

Spotkania towarzyskie studentów odbywają si w różncyh miejscach użyteczności publicznej, na ogół tam gdzie panuje przyjazna i odprężająca atmosfera. Takimi miejscami są również wspólne pomnieszczenia w akademikach m. in. kuchnie. Bardzo częśto jednak pośpiech, bark świadomości oraz pobieżne sprzątanie mogą przyczynić sie do nieodpowiedniego stanu sanitarnego pomieszczeń kuchennych, a co za tym idzi mogą być przyczyną zatruć pokarmowych.

Object collections:

Last modified:

Apr 26, 2019

In our library since:

May 29, 2015

Number of object content hits:

28

Number of object content views in Bitmapa format

4

All available object's versions:

https://repozytorium.uni.wroc.pl/publication/64449

Show description in RDF format:

RDF

Show description in OAI-PMH format:

OAI-PMH

This page uses 'cookies'. More information