Obiekt

Tytuł: Marketingowe aspekty organizacji biegów masowych w Polsce – poszukiwanie nowych możliwości

PLMET:

kliknij tutaj, żeby przejść

Tytuł odmienny:

Marketing aspects of organizing mass runs – seeking new opportunities

Autor:

Waniowski, Paweł ; Waniowski, Tomasz

ORCID:

0000-0002-8054-984X ; 0000-0002-1678-0668

Abstrakt:

Bieganie jest najprostszą, znaną od pokoleń, formą aktywności fizycznej, dostępną dla większości zdrowych ludzi w każdym niemal wieku. Od ponad dwóch dekad bieganie jest popularne również w Polsce, co wyraża się w organizacji licznych biegów masowych na różnych dystansach. Biegi te stanowią istotny element promocji wielu miejscowości, będąc nawet wydarzeniem budującym prestiż jednostki terytorialnej oraz firm zaangażowanych w działaniasponsoringowe. Biegi masowe, przyciągające niejednokrotnie wiele tysięcy uczestników i często jeszcze więcej osób towarzyszących biegaczom oraz widzów, są też poważnym wyzwaniem od strony organizacyjnej. Obecnie zauważa się jednak pewne nasycenie imprezami biegowymi, co wyraża się spadkiem liczby uczestników oraz coraz trudniejszym uzyskiwaniem wymiernych korzyści wizerunkowych, na co zwracają uwagę miasta-organizatorzy. Skłania to do poszukiwania nowych rozwiązań, w których najistotniejszym elementem będą atrakcje wcześniej nieoferowane uczestnikom i kibicom. Celem artykułu jest ukazanie różnych problemów marketingowych związanych z planowaniem, organizacją i realizacją imprez biegowych oraz identyfikacja, analiza i prezentacja nowych możliwości rozwoju biegów masowych w Polsce. Uwzględnione zostaną użyteczności wcześniej nieznane, ale pozwalające na poszerzenie liczby uczestników i obserwatorów biegów oraz umożliwiające pozyskanie nowych sponsorów. Konieczne staje się więc potraktowanie biegu jako produktu marketingowego, który trzeba dostosować do wymagań grup docelowych. Autorzy zwracają uwagę na poszukiwanie nowych rozwiązań zarówno w sposobach organizacji i promowania biegów, jak i wyborze coraz oryginalniejszych miejsc, wyznaczania nietypowych dystansów oraz zasad ich rozgrywania, a także dodawanie przyciągających uwagę wydarzeń towarzyszących. Zostały uwzględnione również możliwości poszerzenia działań podejmowanych po wydarzeniu w celu zdyskontowania jego efektów w procesie kreowania wizerunku miasta i regionu.

Miejsce wydania:

Wrocław

Wydawca:

E-Wydawnictwo. Prawnicza i Ekonomiczna Biblioteka Cyfrowa. Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego

Współtwórca:

Nowak, Wioletta. Red. ; Szalonka, Katarzyna. Red. ; Niemczyk, Agata. Rec. ; Wicki, Ludwik. Rec. ; Majewska-Jurczyk, Barbara. Rec. ; Światowy, Grażyna. Rec. ; Dejnaka, Agnieszka. Rec. ; Niezgoda, Agnieszka. Rec. ; Mruk, Henryk. Rec.

Data wydania:

2020

Szczegółowy typ zasobu:

e-książka

Identyfikator:

oai:repozytorium.uni.wroc.pl:118604 ; ISBN: 978-83-66601-24-6 (druk) ; ISBN: 978-83-66601-25-3 (online)

DOI:

10.34616/23.20.122

Język:

pol ; eng

Powiązanie:

(E-Monografie ; No. 170)

Jest częścią:

kliknij tutaj, żeby przejść

Właściciel praw:

Copyright by Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego

Autor opisu:

WR U/PAdal

Kolekcje, do których przypisany jest obiekt:

Data ostatniej modyfikacji:

2021-06-15

Data dodania obiektu:

2020-12-07

Liczba wyświetleń treści obiektu:

277

Liczba wyświetleń treści obiektu w formacie PDF

277

Wszystkie dostępne wersje tego obiektu:

https://repozytorium.uni.wroc.pl/publication/128151

Wyświetl opis w formacie RDF:

RDF

Wyświetl opis w formacie OAI-PMH:

OAI-PMH (DC)

OAI-PMH (METS)

Obiekty

Podobne

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji