Object

Title: Zgromadzenia spontaniczne w orzecznictwie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i ich wpływ na polską regulację prawną

PLMET:

click here to follow the link

Abstract:

Zgromadzenia spontaniczne są rodzajem zgromadzeń publicznych, których celem jest zajęcie stanowiska wobec bieżącego wydarzenia o charakterze politycznym lub społecznym, które zbulwersowało opinię publiczną. Zgromadzenia te najczęściej przybierają formę marszu bądź demonstracji osób biorącym w nich udział. Ich istotą jest możliwość publicznego zabrania głosu przez każdego uczestnika w związku z nagłym i nieprzewidzianym wydarzeniem. Ze względu na wskazane cechy zgromadzeń spontanicznych i ilość spraw, jakie trafiały do Trybunału w Strasburgu, uzasadnił on, że podjęcie spontanicznej, impulsywnej reakcji na zaistniałe wydarzenie uzasadnia brak możliwości uprzedniego zgłoszenia odpowiedniemu organowi, bo straciłyby swój sens. Jednocześnie Trybunał wskazał, że nie każde zgromadzenie publiczne może być uznane za zgromadzenie spontaniczne, bo nie każde stanowi natychmiastową reakcję na konkretne zdarzenie i dlatego powinno być notyfikowane.

Date issued:

2018

Resource Type:

e-książka

Identifier:

oai:repozytorium.uni.wroc.pl:94071 ; ISBN 978-83-65653-40-6

Language:

pol

Relation:

(eMonografie Katedry Prawa Konstytucyjnego ; 1) ; (Prace Naukowe Katedry Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego)

Is part of:

bibliotekacyfrowa.pl/publication/100569

Access rights:

Regulamin korzystania z Biblioteki Cyfrowej Uniwersytetu Wrocławskiego

License:

click here to follow the link

Rights holder:

© Copyright by Agnieszka Łukaszczuk

Object collections:

Last modified:

Dec 31, 2018

In our library since:

Dec 31, 2018

Number of object content hits:

60

All available object's versions:

https://repozytorium.uni.wroc.pl/publication/101259

Show description in RDF format:

RDF

Show description in OAI-PMH format:

OAI-PMH

Objects

Similar

This page uses 'cookies'. More information