Planowana modernizacja BCUWr i RUWr

18.10.2017

Szanowni Państwo,

W najbliższym czasie planowana jest aktualizacja oprogramowania Biblioteki Cyfrowej Uniwersytetu Wrocławskiego i Repozytorium UWr do wersji dLibra 6.0. Najpoważniejsze zmiany jakie zostaną wdrożone to: responsywny interfejs użytkownika, zmiana silnika wyszukiwarki, wprowadzenie wyszukiwania fasetowego, obsługa publikacji wieloformatowych. Zostaną wprowadzone również poprawki w systemie dLibra mające na celu usprawnienie funkcjonowania BCUWr i RUWr.

W związku z tymi zmianami mogą pojawić się przejściowe trudności w korzystaniu z BCUWr i RUWr oraz aplikacji redaktora. Prosimy o wyrozumiałość oraz o zgłaszanie wszelkich problemów, które zostaną przez Państwa dostrzeżone.

Zwracamy się również z prośbą o nadsyłanie wszelkich sugestii dotyczących polepszenia funkcjonowania BCUWr i RUWr od strony aplikacji czytelnika oraz aplikacji redaktora. W miarę możliwości będziemy się starali uwzględnić Państwa uwagi. Przykładowe wdrożenie nowej wersji oprogramowania dLibra w wersji 6.0 można podejrzeć w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej - https://www.sbc.org.pl.

 Informujemy, że aktualizacja oprogramowania dLibra to pierwszy etap modernizacji Biblioteki Cyfrowej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Repozytorium UWr. Kolejnym krokiem będzie integracja ze standardem IIIF - http://iiif.io/, który umożliwia wykorzystanie bardzo szerokiej interoperacyjności w ogólnoświatowej komunikacji naukowej. Integracja ze standardem IIIF została zaplanowana jako drugi etap modernizacji BCUWr oraz RUWr i będzie realizowana w ramach projektu Leopoldina online.

Wszystkie osoby zainteresowane rozwojem BCUWr oraz Repozytorium UWr zachęcamy do kontaktu i zapraszamy do współpracy przy testowaniu nowych funkcjonalności.

Dyrekcja BUWr i Zespól ds. BCUWr i RUWr

Inne aktualności

Ta strona wykorzystuje pliki 'cookies'. Więcej informacji